Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

MANIC CUP 2019

V sobotu 6.4.2019 pořádal náš tým na cvičišti v Krupce turnaj pro začátečníky a veterány MANIC CUP 2019.  Zazávodit si přijelo 12 týmů začátečníků a 6 týmů veteránů. Začátečníci byli rozděleni do 3 divizí po 4 družstvech a veteráni měli jednu divizi. Také náš tým sestavil závodní družstvo ve složení – Káťa a Jessie, Bára a Lucky a Marek a Engine. Všichni jsme věřili, že na svých prvních závodech budou úspěšní. Bohužel se nám nepodařilo postavit druhé družstvo a tak Vendy s Kristíkem pomohli týmu ORCA – Junior. Turnaj probíhal bez problémů a také počasí nám celkem přálo. Odpoledne sváděli závodníci napínavé souboje o umístění a dokonce došlo také na opakované finále. Náš tým si vedl skvěle, vybojoval první místo ve II. divizi a Engine zaběhl dokonce nejrychlejší čas a to 3,87 s. Vendy s Kristíkem si vyběhali 3. místo ve III. divizi. Prvenství v I. divizi získali závodníci HOP TROP Prásk a ve III. divizi zvítězil tým HEROES of Malenivy.  V závodu veteránů medailové pozice obsadili – 1. místo – DumbleCitrons, 2. místo DogDRAGONS veterans a 3. místo Crazy Borders. Závodnící byli odměněni spoustou cen, které se nám podařilo získat a doufáme, že se turnaj všem líbil.

 

 

 

MANICI posilují, získali nové naděje !!!!!!!! 

Honza dostal malého borderáčka Sajmona a Blanka si pořídila do smečky novou šeltičku Sisi :-)

 

 

Naše výsledky v sezóně 2018

Eager´s Cup 2018 – Žamberk – 5.-7.5.2018 (IV. divize)

sestava : Andy, Benny, Bella, Casík, Merlin, Spark

soupeři : RUP. Orca Atlantic, Fire-Drakes, Synergy Flyball Team

umístění : ST 3. místo, DE 2. místo

 

BRIT flyballový turnaj – Libouchec – 19.-20.5.2018 (II. divize)

sestava : Andy, Benny, Casík, Merlin, Spark, Alvin

soupeři : DogDRAGONS, Xtreme, Tsunami 1

umístění : ST 1. místo, DE 2. místo

 

DogDRAGONS Cup – Liberec – 9.–10.6.2018 (III. divize)

sestava : Andy, Benny, Bella, Spark, Casík, Alvin

soupeři : Pink Pirates, Lavina beta, Xtreme, DogDRAGONS, CrazyBalls II.

umístění : ST 3. místo, DE 5. místo

 

M.E.D.´s Trophy – Pláně – 23.-24.6.2018 (III. divize)

sestava : Andy, Benny, Casík, Merlin, Spark, Alvin

soupeři : Xtreme, Lavina beta, DogDRAGONS

umístění : ST 4. místo, DE 1. místo

získání titulu FLY 17 !!!!!

 

Mistrovství ČR ve flyballu – Uhříněves – 15.-16.9.2018 

sestava : Benny, Forsy, Spark, Casík, Alvin, Bella

soupeři v subdivizi : The Rebels Hardcore, Alea – tým naděje, Tsunami 1, Pilsen F.A.S.T.

umístění : 5. místo ve II. divizi

 

Křupky na břehu – Litomyšl – 28.-29.9.2018 (II. divize)

sestava : Casík, Spark, Merlin, Benny, Alvin

soupeři : Xtreme, RUP, HopTrop Hurricane, Pink Pirates, Fire-Drakes

umístění : ST 4. místo, DE 4. místo

 

Budějckej Xtreme – České Budějovice – 13.-14.10.2018 (IV. divize)

sestava : Casík, Spark, Merlin, Benny, Alvin

soupeři : Dumble Dogs „G“, Kings of Maleniny, Expendables, The Rebels Punk

umístění : ST, 3. místo, DE 3. místo

 

FITMIN CUP 2018

Celkové umístění v poháru – 2. místo ve II. divizi

 

 

 

 

Členská schůze aneb Mikulášská besídka - 9.12.2017

Stejně jako každý rok jsme se sešli na členské schůzi v restauraci U Václava, abychom společně probrali důležité body a informace, týkající se našeho klubu. Honza pro nás vyrobil krásný a navíc moc dobrý dort ve znamení vítězství v K9 Selection Cupu. Nechybělo ani tradiční rozdávání dárečků. Tentokrát nás všechny překvapil Marek, který si pro tuto příležitost připravil vědomostní soutěž, jejíž příprava mu určitě zabrala hodně času, a také ceny pro první tři místa. Opravdu jsme se výborně pobavili. Na závěr jsme si popřáli krásné svátky a rozjeli se domů.

 

 

 

Naše letošní úspěchy

Letošní flyballová sezóna v Manic Dogs 2 :
Eager´s Cup: 2. místo - 8. divize
M.E.D.´s Trophy: 1. místo - 5. divize
Crazy Cup: 1. místo - 4. divize
TSN: 1. místo - 4. divize
Budějckej Xtreme: 1. místo - 4. divize 
celkové umístění na 1. místě ve 3. divizi K-9 Selection cup 2017..co víc si člověk může přát..:-)

 

 

Budějckej Xtreme - 14. - 15. 10.2017

Chtěli jsme uskutečnit dlouho plánovaný záměr a to, že si naposledy v plné sestavě zaběhají naše jedničky. To se nám, bohužel nepodařilo, protože Marek měl pracovní povinnosti. Nakonec se ale situace vyvinula úplně jinak. Dvojky byly před budějovickým turnajem první ve 3. divizi K 9 Selection Cupu, ale pro účast na turnaji měly málo závodníků. Protože jsem se všichni na turnaj těšili, museli jsme trochu improvizovat. Nebylo to jednoduché, ale nakonec jsme vše vyřešili. Sestavu dvojek – Bella, Andy, Spark a Merlin jsme posílili o Moniku s Forsym a Káťu s Lexem. Jára s Artym, Irča s Barnym a Míša s Meggi vytvoříli společné družstvo s Hankou a Romanem z X-treme a Terkou se Sophií z klubu ORCA.  Hanka Kropáčková zaregistrovala družstvo Fór X-treme a mohli jsme vyrazit do Českých Budějovic na náš oblíbený turnaj Budějckej X-treme. Všichni jsme byli ubytovaní v ulici U Stromovky, odkud je to na parkúr, co by kamenem dohodil. Slíbili jsme, že půjčíme pořadatelům naše EJS, takže jsme si každý den museli trochu přivstat, aby byl parkúr včas připraven. Vše fungovalo, jak má a dokonce i předpověď počasí se vyplnila a celý víkend byl krásně prosluněný, což jsme si náležitě užívali. Dvojky byly zařazeny do 4. divize jako poslední a měly opravdu silnou konkurenci – R.U.P., Fire-Drakes, Alea - noční můra, DogDragons 2, GKSK Cani-ball Hungry a CrazyBalls II. Jejich vyhlídky na umístění nebyly zrovna růžové, ale běhalo jim to pěkně a v sobotním Speed Trialu obsadily páté místo. Naše smíšené družstvo bylo v 7. divizi a mělo tabulkově lepší pozici, ale ve velký úspěch závodníci nedoufali, protože polovina týmu na sebe nikdy neběhala a psi se vůbec neznali. Šlo jim to však výborně a překvapili doslova sami sebe, když byli po sobotní části první. Večer jsme strávili společně v našem oblíbeném Citro baru. V neděli se oběma našim družstvům dařilo. Dvojky prošly neuvěřitelně celým DE bez jediné prohry, porazily dokonce i R.U.P. Probojovaly se až do finále, kde v napínavém souboji zvítězily nad DogDragons 2. Náš druhý tým utrpěl jednu porážku s Pink Paws, pak v souboji o postup do finále porazil FUNatic Jumpers. Finálovým soupeřem byly Pink Paws a tak po našem vítězství muselo dojít na opakované finále. To bylo velmi napínavé a rozhodl až pátý běh, který skončil v náš prospěch. Byla to krása, oba naše týmy získaly první místa. Všichni jsme měli z takového úspěchu obrovskou radost a skvěle jsme zakončili flyballovou sezónu. I při slavnostním vyhlášení ještě svítilo sluníčko, což bylo velice příjemné. Vyhráli jsme krásné ceny, medaile a poháry. Poděkovali jsme pořadatelům za krásný turnaj a vyrazili jsme na dlouhou cestu domů. Poslední turnaj sezóny se nám opravdu vydařil a připravil nám spoustu krásných zážitků.

odkaz na fotky z turnaje : https://manicdogs.rajce.idnes.cz/Xtreme_14.-15.10.2017/

 

Turnaj sladkých nadějí - Kounice, 16. - 17. 9. 2017

Na tento turnaj s námi nemohla jet Monika s Forsym a tak nám vypomohla Irča s Barnym. Rozpis divizí pro nás vypadal příznivě. S časem 18,82 s. jsme byli jako první ve 4. divize a našimi soupeři byli Fand BEAST, Adrenalin Flyers II., Hop Trop PANTHERS a Pilsen F.A.S.T. No, ale měli jsme Barnyho, který je o něco pomalejší než Forsy a není zvyklý běhat na 30ti cm překážkách, takže jsme soupeře v žádném případě nepodceňovali. Marek vzal s sebou naší novou posilu - malého Enginka, který ho pořádně zaměstnával. V sobotu s přestávkami téměř celý den pršelo, ale my jsme si i za ztížených podmínek vyběhali 1. místo. V neděli jsme čekali na prvního soupeře, kterým se stal tým Pilsen F.A.S.T., a zvítězili jsme. Dalším soupeřem byli Pantheři, které jsme také porazili. Pak už jsme jen vyčkávali, kdo bude našim partnerem do finálového boje a tím nakonec stal tým Adrenalin Flyers II. Ti měli z našich soupeřů nejrychlejší časy a tak jsme nasadili velké psy na 30ti cm překážky - Andy, Spark, Benny a Barny. Finálový rozběh jsme zvládli na výbornou a s výsledkem  3:0 jsme vybojovali 1. místo. Z vítězství jsme měli obrovskou radost. Vyhráli jsme krásný a výborný dort, který jsme hned na místě snědli. Také jsme si vylepšili čas na 18,68 s. Někteří z nás si ale domů kromě vítězství odváželi i houbařské úlovky. Po dlouhé době si zaběhali i Jára s Artym, kteří tentokrát posílili tým FUNatic Jumpers a předvedli výborné starty. Ti měli ale zřejmě smolný víkend a vůbec se jim nedařilo. Jára byl ale rád, že si mohl zaběhat s Blaženkou a Artík si poprvé zazávodil také ve společnosti samých psích slečen.

 

   

Crazy Cup - Nové Město pod Smrkem, 1.7. – 2.7.2017

Na další závody do Jizerských hor, do Nového Města pod Smrkem na Crazy Cup, který pořádal flyballový team Crazy Balls, jsme vyrazili tradičně v pátek po práci a užili si nádherný společný večer.

V sobotu čekala MD2 premiéra ve 4 divizi. Přijeli se na nás podívat a podpořit Tomáš se Zdeňkou s jejich začátečnicí Boninkou, která zvládla závodní atmosféru na jedničku. V prvním rozběhu nás trochu pozlobila Andy, která vběhla pro míček v boxu do dráhy druhému mužstvu. Vystřídali jsme jí a doběhali v nové sestavě Forsy, Spark, Merlin, Bella. V dalším rozběhu už předváděla opět svoje standartní, úžasné výkony. Tomáš si vyzkoušel i nabíjení. V rychlostní zkoušce jsme se s časem 19,63 umístili na třetím místě. Volné odpoledne jsme si zpestřili výšlapem na vyhlídkový skalní útes Paličník o nadmořské výšce 944 m., nalézající se mezi údolími Hájeného potoka a říčky Smědé nad obcí Bílý Potok. Všichni jsme si procházku přírodou a okouzlující výhled užili a pohodový večer zakončili v místní restauraci na řízku.

V neděli nás čekalo deštivé počasí, a protože Monča měla sebou malou Inušku a Forsy začal kulhat, jela raději domů a my jsme zůstali v pěti. Hned první rozběh jsme nasadili našeho žolíka a nového parťáka do našeho teamu Markova Beníka. Sestava Andy, Spark, Benny a Merlin vyhrála 3:0 a postupovalo se dál. Další rozběh jsme také vyhráli, ale Pantheři nám to nedali zadarmo. A šlo se do finále. To bylo velice napínavé a vyrovnané a bojovali jsme do poslední chvíle. Při těsných střídačkách se zatajoval dech a při vyrovnávání skóre se nám zvyšovala hladina adrenalinu. Nakonec jsme však prohráli s Alea – Noční můra 2:3 a muselo být opakované finále. Zde byla úžasná atmosféra, přišlo nám fandit několik spřízněných lidiček. Nejdříve jsme prohrávali 0:2, ale pak jsme se chytli našeho hesla „když nemůžeš, přidej víc“, pořádně namotivovali unavené pejsky a snížili jsme stav na 1:2. Soupeři znejistili a začali chybovat, a protože náš team jede na pohodu, vyrovnali jsme na 2:2. Pak se stalo něco neskutečného a nečekaného - vyhráli jsme první místo ve čtvrté divizi a zaběhli jsme si i náš nejlepší čas 18,82 s.

Velké díky patří Honzovi, který se skvěle ujal role nabíječe, Markovi za rady, pomoc a podporu, zbytku našeho teamu, který nás z domova celé závody podporoval a držel pěstičky a Járovi, který radil taktiky a předával drahé zkušenosti.

Odkaz na fotky :  http://manicdogs.rajce.idnes.cz/CrazyCup_2017

 

 

M.E.D.‘s Trophy - Pláně, 17. 6. – 18. 6. 2017

Po malé pauze jsme se vypravili na další závody, tentokráte do Plání na turnaj M.E.D. ´s Trophy, který pořádalo družstvo Pilsen F.A.S.T. Vyjeli jsme již v pátek navečer a ubytovali se v turistické ubytovně uprostřed lesů v obci Ondřejov. Zde nás čekalo naše první dobrodružství, zjistili jsme, že tato lokalita není pokryta signálem mobilních operátorů a že shodou okolností nejde už od odpoledne proud. Udělali jsme si tedy táborák, Jiřka hrála na kytaru a užili jsme si tak krásný, pohodový, ničím nerušený večer.

Druhý den nás čekalo velmi chladné počasí. Honza s Alvinem měli svojí závodní premiéru a další premiéru měla v našem týmu i Monča s Forsykem, kteří úspěšně doplnili naší sestavu. Hned v prvním běhu prvního rozběhu byli všichni pejsci a i psovodi tak natěšení, že se nám v nové sestavě podařil BO 18,98. Jinak celá sobota se nesla v pohodové atmosféře, ve zkoušení nových sestav a nových pejsků. Alvin běhal na jedničku, z čehož jsme měli všichni velkou radost. Bohužel s námi nemohla z rodinných důvodů jet Klárka, která měla nabíjet, takže se této úlohy museli ujmout Alena s Honzou. V sobotní rychlostní zkoušce jsme se umístili s časem 19,76 na čtvrtém místě.

Neděle se naopak nesla v tropických teplotách. První rozběh jsme vyhráli a natěšení jsme postupovali dál. V druhém rozběhu však došlo k situaci, která nás všechny moc mrzí. Alvin při přípravě napadl pejska z družstva Hop Trop Panthers a byl až do konce turnaje vyloučen. Honza se tedy ujal úlohy nabíječe a zbytek turnaje jsme museli odběhat ve zbývající sestavě. I přes tento nemilý zážitek se nám povedlo nečekané a vyhráli jsme v páté divizi naše první 1. místo! Velkou zásluhu na našem úspěchu měl Marek, který byl nemocný, a i přes to, že mu opravdu nebylo dobře, nás podporoval, radil a předával vzácné zkušenosti. Velké poděkování si zaslouží i naše hlídací teta Lucka a Blanka, která sbírala míčky, radila a nastavovala výšku překážek.

 

Eager´s Cup – Žamberk, 6. - 8. 5. 2017

Před tímto turnajem jsme se dostali do asi nejsložitější situace v sestavách našich družstev. Jedničky čekaly na zprávu, jestli bude závodit Káťa s Alexem a měly proto připraveno, že v případě potřeby si půjčí Andy z dvojek. To naštěstí dopadlo dobře a jedničky mohly vyjet ve své stabilní sestavě. Jediným problémem bylo zařazení do divize, protože jsme museli do přihlášky dát o trošku lepší čas pro případ, že by s námi musela běhat Andy. Už předem jsme počítali s tím, že tenhle turnaj pro nás příliš úspěšný nebude, ale i přesto jsme dali přednost tomu, nedělat změny a zaběhat si v našich dvou sestavách, jak jsme zvyklí. Běhali jsme moc pěkně a naplno a prohrávali jsme jen o setiny sekundy, takže jsme nebyli zklamaní a měli jsme z našeho výkonu, navzdory umístění, radost.

Ve dvojkách byla situaci naprosto opačná. Den po uzávěrce, kdy už se samozřejmě nedalo hýbat se vstupním časem, jsme se dověděli, že začaly hárat sheltie a rázem nám chyběli dva psi. Alwina, který krásně běhal na soustředění, jsme s sebou vzít nemohli, protože neměl před uzávěrkou zažádáno o licenci a chyběl nám také snižovač. Pomohli nám Honza Straka s Casimem a Míla Vrbová s Essie, kterým moc děkujeme za pomoc. Psy jsme sice sehnali, ale museli jsme si dávat obrovský pozor na střídačky a přestože jsme se hodně snažili, podařilo se nám dvakrát zaběhnout BO.  Napjatou situaci jsme ale ustáli výborně a vybojovali jsme si krásné 2. místo.

odkaz na fotky :

http://manicdogs.rajce.idnes.cz/EC_Zamberk_6.-8.5.2017/

 

Flyballové soustředění v Malém Ratmírově - 21.-24.4.2017

Nadešel čas našeho dlouho plánovaného společného flyballového soustředění s týmy Xtreme. Moc jsme se těšili, ale všichni jsme se obávali velice nevlídné předpovědi meteorologů. V pátek jsem vyrazili na cestu vybavení zimním oblečením s odhodláním zvítězit nad rozmary počasí. Z naší strany jsme se zúčastnili v počtu 20 dospělých, 2 dětí a 18 psů. Jak je u nás zvykem, nechyběl ani dostatek výborného občerstvení. Běhat jsme začali v sobotu po snídani kolem deváté hodiny a přestože počasí nebylo vůbec příznivé, vydrželi jsme trénovat až do večeře. I naši začátečníci to statečně vydrželi :-).

Největším překvapením pro všechny byl asi Alwin, který na posledním tréninku poprvé zvládl zaběhnout celou dráhu a na soustředění se bez větších problémů zařadil do družstva a neřešil  dokonce ani psy ve vedlejší dráze. Zřejmě nám roste nový nadějný závodník. Pochvalu však zaslouží všichni, kteří ten náročný den venku v zimě a dešti vydrželi a neztratili elán a dobrou náladu.

V neděli to nejprve vypadalo, že by se počasí mohlo umoudřit. Chvíli svítilo sluníčko, ale abychom se moc neradovali, vzápětí přišla sněhová přeháňka. Prostě doslova aprílové počasí. Ani to nás však neodradilo od trénování a celé nedělní dopoledne se ještě poctivě trénovalo. Po obědě jsme si zabalili věci, rozloučili se a vydali se na cestu domů. Přestože nám počasí letos nepřálo, v Malém Ratmírově ve společnosti našich budějovických kamarádů se nám zase moc líbilo.

http://manicdogs.rajce.idnes.cz/Soustredeni_-_Maly_Ratmirov_21.-23.4.2017/

 

 

Brigáda a opékání buřtíků - 18.2.2017

Zima ne a ne odejít a nám už se stýskalo, protože jsme se dlouho neviděli. Rozhodli jsme se jít trochu jaru naproti a tak jsme uspořádali brigádu. Vyvětrali jsme kontejner a buňku, trochu jsme odhrabali sníh, abychom mohli co nejdříve trénovat, a samozřejmě nechybělo ani opékání buřtíků. Jak jinak už jaro přilákat. Na své první seznámení s flyballovými kamarády dorazil i Gerry a malý Casanova a zvládli to perfektně. Casík z toho byl ale dost unavený a celé odpoledne prospal. Odhazování sněhu si však nejvíc ze všech užila Andy, ta skákala z jedné hromady na druhou a od jednoho k druhému, jen aby někdo neodhodil sníh bez její asistence. Když jsme měli hotovo, rozdělal Ondra oheň a došlo na opékání. Po práci jsme si všichni zaslouženě pochutnali. První buřtíky s opečenými růžky - neskutečná dobrota. Teď už budeme jen netrpělivě čekat, až nám hřiště trochu oschne a všichni doufáme, že to bude brzy.

Odkaz na fotky : http://manicdogs.rajce.idnes.cz/Brigada_18.2.2017

 

 

 

 

Členská schůze - Mikulášská besídka - 10. 12. 2016

Rok utekl jako voda a opět jsme se téměř všichni sešli na naší členské schůzi. Probrali jsme důležité klubové záležitosti, odsouhlasili pár změn, probrali některé termíny na příští rok a pak už jsme se jen bavili. Milulášskou si vždy zpříjemníme rozdáváním dárečků, které každého potěší. Honza dostal za úkol udělat dort a všechny nás opravdu překvapil. Dort byl nejen krásný, ale i moc dobrý a tak si Honza ode všech vysloužil velkou pochvalu. Letos dostali zvláštní ocenění - jedlou kytku - i naši chlapi Pavel, Jára, Ondra a Marek, kteří vždycky vozí nejvíc věcí i lidí, mají spoustu práce s EJS a hodně nám pomáhají. Na závěr jsme si popřáli krásné Vánoce a vše nej........ do nového roku, protože se na tréninku, pokud nám bude přát počasí, sejdeme až 7. 1. 2017.

   

 

Xtreme Acana Cup - České Budějovice, 8.-9.10.2016

Po delší nedobrovolné pauze, kdy jsme překonávali nepříjemnou epidemii psincového kašle a nemohli jsme se zúčastnit posledního pohárového turnaje, jsme si jeli zazávodit do Českých Budějovic. Měli jsme trochu problém se sestavením druhého družstva. Naštěstí ale mohla jet Janička s Bessinkou a vypomohla nám Iva Tolnayová s Falcem od Xtremu a tak jsme měli šestičlenné družstvo. Také do jedniček jsme pro tento turnaj získali posilu a to snižovačku Baileys s Káťou Štefečkovou od FUNaticů.

Protože máme již několikaleté zkušenosti s říjnovým turnajem, nic jsme nenechali náhodě a pořádně jsme se vybavili teplým oblečením. No, ale někteří nedali na naše varování a pak litovali. Tentokrát jsme si vzali s sebou i plynový vařič, na kterém Míša s Ondrou připravovali párky v rohlíku a taky teplé polévky. Vhod nám přišla i domácí griotka od Klárčiny maminky.  Připravili jsme si skvělé zázemí - řízečky, karbanátky, koláče, muffiny, kafíčko, ovoce  - prostě nic nám nechybělo.

V sobotu ráno jsme si šli nechat přeměřit psy, pomohli jsme klukům postavit světla a mohlo se začít. Dvojky šly hned do prvního rozběhu. Běhaly moc pěkně a v rychlostní zkoušce si vybojovaly 1. místo. I Connie zvládla pár pěkných běhů. Velkou pochvalu si zaslouží Marek, který svých pohotovým zásahem zachránil Connie před napadením psem z druhé dráhy. I jedničky si vedly dobře a po sobotní části skončily na třetím místě, což byl v konkurenci DogDRAGONS 2, RUPem a Pilsen F.A.S.T. velmi dobrý výsledek.  

Večer jsme zašli do naší oblíbené restaurace CITRO bar, kde jsme si s Vendy připili na zdraví, protože měla ve čtvrtek narozeniny.

V neděli se dvojkám, bohužel, nedařilo tak dobře jako v sobotu a měly i trochu smůlu, ale přes to všechno se jim podařilo vybojovat  krásné 3. místo. Jedničky si naopak vedly nad očekávání dobře a po napínavých soubojích s RUPem se probojovaly až do finále. Finále mělo opravdu úžasnou atmosféru a nedali jsme to Dragonům zadarmo. Bylo to finále, jak má být a všem se moc líbilo. Pro nás bylo druhé místo obrovským úspěchem, se kterým jsme vůbec nepočítali. Benny, Alex a Artík si zase mohli zaběhnout pár 17kových časů.

Pořadatelům se turnaj v nepříznivých podmínkách podařil na výbornou a zaslouží si pochvalu.

A Ivě a Kátě ještě jednou moc děkujeme za pomoc.  

odkaz na fotky :   http://manicdogs.rajce.idnes.cz/Xtreme_Acana_Cup_2016/

Tajný život mazlíčků - společně v kině (neděle 14.8.2016)

Dlouho jsme si  s Míšou a Klárkou slibovaly, že až tenhle animák budou dávat, určitě na něj vyrazíme. A tak se i stalo. Na tréninku jsme se domluvili s dalšími zájemci a nakonec nás šlo osm. Protože má Klárka  vycházky jen do 18:00 hod., museli jsme jít na odpolední promítání. Nejdřív jsme si chtěli sehnat nějaké dítě, které bychom vzali s sebou, abychom nevypadali divně, ale to se nám nepodařilo. Chtěli jsem však vědět, jak to možná vypadá u nás doma, když odejdeme do práce a tak jsme odpoledne šli i bez dítěte.

Vůbec jsme toho nelitovali a strašně jsme se nasmáli. Mnohokrát jsme na plátně viděli velmi povědomé chování našich čtyřnohých mazlíčků a shodli jsme se, že bychom rádi viděli, jak to vypadá u nás, když jsou zvířátka sami doma. Klárka vezla holky a musela hned po kině pospíchat domů. My s Járou a Ondra s Míšou jsme byli domluvení, že půjdeme na pizzu. Lákali jsme i Alenu s tím, že ji pak odvezeme domů, ale ta po shlédnutí filmu raději spěchala domů za Merlinem :-).

 

 

 

CRAZY CUP 2016 - Svijanský Újezd, 25.-26.6.2016

Do Svijanského Újezdu vyjela závodit obě naše družstva - jedničky ve 3. divizi a dvojky v 6.divizi. Rozpis divizí nevypadal ani pro jeden náš tým příliš pozitivně a tak jsme se domluvili, že turnaj budeme brát spíš jako trénink a pokud se nám nezadaří, nebudeme si z toho dělat hlavu. A že v opačném případě to bude pro všechny milé překvapení. V sobotu bylo ukrutné vedro a psům ani páníčkům se neběhalo zrovna nejlépe. Odpoledne se začalo zatahovat a sotva se doběhalo, přihnala se bouřka a pořádný liják. Bleskově jsme sbalili věci a promočení jsme se odjeli ubytovat.  V penzionu jsme se osušili, dali odpočívat své pejsky a sešli jsme se na dobré večeři. Protože jsme toho za celý den měli všichni dost, šli jsme si poměrně brzy lehnout. V sedm ráno už jsme opět museli odjíždět, abychom byli do 8:00 hod., kdy se začalo běhat, připraveni. Jedničky měly jako předsevzetí dělat co nejtěsnější střídačky a zvládly to velice dobře. Ve velmi silné konkurenci  -R.U.P., Pilsen F.A.S.T., Orca Atlantic a CrazyBalls II. se jim podařilo vybojovat 2. místo.  Avšak ani dvojky se nedaly zahanbit a po velmi napínavých rozbězích s Green "P" Pirates  a Adrenalin Flyers II. obsadili 3. místo. Merlina jsme zařadili jako posledního psa a tak zvládl doběhat celý turnaj, Spark už dokáže běhat na OK a Andy měla zase krásné časy. Crazy Cup se nám opravdu vydařil.

Musím pochválit také pořadatele, kteří i přes rozmary počasí, zorganizovali celý turnaj na výbornou.

Fotky z turnaje :

http://manicdogs.rajce.idnes.cz/Crazy_Cup_2016_-25.-26.6.2016/

 

MANIC CUP - Krupka, 11.-12.6.2016

Stejně jako v loňském roce se sjelo do Krupky 36 družstev z celé ČR, aby získaly body do českého poháru PURINA ProPlan Cup a zároveň do kvalifikace na Mistrovství ČR. Týmy byly rozděleny do 6ti divizí, z nichž byla pravděpodobně časově nejvyrovnanější 3. divize, kde v sobotním ST zaběhl tým Pilsen F.A.S.T. čas 18,11 a ostatních 5 družstev se vešlo do rozmezí 18,26-18,40 s. Našim jedničkám se dařilo a probojovaly se až do finále. Tam jim však nestačily síly právě na již zmíněné rychlejší Pilsen F.A.S.T. Ale nevadí, 2. místo bylo skvělé a měli jsme z něj všichni velkou radost. Dvojky tolik štěstí neměly a obsadily 5. místo v šesté, avšak osmičlenné divizi. Pro naše nováčky to ale byla další cenná zkušenost. Až se nám vrátí zpět do formy Merlin, zklidní se Connie a pořádně se rozběhá Spark, bude radost se na ně dívat. Pořadatelsky jsme celý turnaj zvládli velice dobře a chodí nám pochvaly od zúčastněných týmů, což nás moc těší. Zvlášť ale musím poděkovat Klárce, která i když jí nebylo dobře, zvládla nabíjet, zapisovat výsledky a ještě si i zaběhat. Velkou pochvalu si zaslouží Míša s Alenou, které celý víkend strávily pod hlavním stanem zapisováním výsledků. Velké poděkování patří také Janičce, která nezávodila a přesto nám přijela na pomoc a skvěle celý turnaj moderovala. I všichni ostatní zvládali své úkoly na výbornou a vše tak proběhlo bez problémů. Jedinou vadou bylo, že  se před začátkem slavnostního vyhlášení výsledků pořádně rozpršelo. Avšak ani to nepokazilo vítězným družstvům radost z úspěchu.

 

 

Fotky z turnaje :

http://teplicky.denik.cz/zpravy_region/o-vitezich-rozhodly-setiny-sekundy-20160614.html

http://manicdogs.rajce.idnes.cz/MANIC_CUP_-_Krupka%2C_11.-12.6.2016/

https://www.zonerama.com/jacek1711/Album/1709971

http://odcenicka.rajce.idnes.cz/Manic_cup,_11.6.2016/

  

 

Budějckej Xtreme - 28.-29.5.2016

V pátek odpoledne se obě naše družstva vydala do Český Budějovic na náš oblíbený turnaj Budějckej Xtreme. Jedničky musely, bohužel, vyjet bez Forsyho, protože Monča i s Matějem byli nemocní. Dvojky vyjely v plném počtu a na svůj premiérový turnaj se vydali Spark s Vendulou.

Sestavy : MANIC DOGS 1 - Arty, Alex, Benny, Barny a Meggi

                MANIC DOGS 2 - Bella, Babeta, Andy, Merlin, Spark a Connie

V sobotu bylo teplo a dusno a odpoledne přišel déšť a dokonce i bouřka. Naštěstí to netrvalo dlouho a první část turnaje se mohla doběhat do konce. Ve Speed Trialu si jedničky vyběhaly první místo a dvojky třetí, což byl výborný výsledek. Večer jsme si stejně jako loni zašli společně do Citro baru, kde se nám moc líbí.

V neděli se jedničkám extrémně dařilo a prošly celým DE až do finále bez jediné prohry a vybojovaly si tak 1. místo. Ne že by některé rozběhy nebyly ukrutně napínavé, ale zvládli jsme to. V jednom běhu s Hop Trop Panthers jsme vyhráli jen o 0,01 s. a to měli dokonce startovní psi i stejný start 0,14 s. :-).

Dvojky běhaly také moc dobře a podlehly jen týmu CrazyBalls III. Do finále se sice nedostaly, ale třetí místo je krásný výsledek a měly z poháru a medailí velkou radost.

Xtreme, jako zkušení pořadatelé, nezklamali a opět se postarali o krásný turnaj.

FOTKY z turnaje :  http://manicdogs.rajce.idnes.cz/Budejckej_Xtreme%2C_28.-29.5.2016/                          

                               https://www.zonerama.com/judytt/Photo/1671122/61117769

 

Trénink 21. 5. 2015 - Překvapení

V sobotu pro nás připravili naši nováčci z "dvojek" obrovské překvapení. Nechali nám udělat výborný šlehačkový dort s logem za to, že se o ně výborně staráme a se vším jim pomáháme. Bylo to moc milé překvapení, které jsme opravdu vůbec nečekali. Moc Vám, holky, děkujeme a přejeme, aby Vám to běhalo lépe a lépe.

My Vás v tom všichni, samozřejmě, budeme podporovat co nejlépe to půjde  :-).

 

 

 

Eager´s Cup 2016 - Žamberk, 6. - 8. 5. 2016

Závodní flyballová sezóna začala a tak obě naše družstva vyjela do Žamberku na mezinárodní turnaj Eager´s Cup. Většina nás na místo dorazila už ve čtvrtek večer. V pátek po snídani jsme si udělali na pokoji společnou siestu při kafíčku a čekali na příjezd zbytku družstev. Před polednem jsme se přesunuli na parkúr a připravili se na závod.

Sestavy : MANIC DOGS 1 - Arty, Forsy, Alex, Benny, Barny a Meggi

                MANIC DOGS 2 - Bella, Babeta, Merlin, Andy, Shelby a Connie

Jedničky běhaly v osmičlenné 6. divizi a dvojky si svou premiéru odběhaly v 9. divizi. Oba týmy začaly závodit v pátek odpoledne, kdy probíhal Speed Trial. Jedničky zaběhly čas 18,65 s., který je zařadil na 4. místo. Dvojky se na svém prvním turnaji  opravdu snažily a nevyladěné střídačky se jim podařilo stáhnout tak, že dokonce o 0,07 s. překonaly svůj mezní čas. Škoda, že se jim tento čas nepočítal do umístění v rychlostní zkoušce, ale, bohužel, jen jako nejlepší čas pro příští turnaj. Do umístění se jim počítal zaběhlý čas 21,26 s., což znamenalo 3. místo v ST.

Večer jsme si zašli zafandit našim hokejistům a užít si vítězství nad Ruskem. Dobře naladění jsme si zahráli i bowling.

V sobotu probíhaly vyřazovací boje Double Elimination. Jedničky svůj první souboj vyhrály a South Project Ulala porazily 3:0. Dalším soupeřem byl rychlý tým GKSK Cani-ball Hungry, se kterým jsme svedli napínavý souboj, ale podlehli jsme 2:3. Ve třetím souboji jsme narazili na Pink Paws Warriors, kteří běhali mnohem rychleji, dvakrát překonali mezní čas a i s bezpečnými střídačkami nás porazili 3:0. Rozlosování k nám nebylo zrovna milosrdné a tak jsme se museli spokojit s 6tým místem.

Prvním soupeřem dvojek byli Adrenalin Flyers II., které jsme porazili 3:1. Na Green "P" Pirates nám síly nestačili a podlehli jsme jim 0:3. Nad třetím soupeřem Stimulant PSYchosis jsme zvítězili 3:1 a vyhrát se nám znovu podařilo i nad Adrenalin Flyers II., tentokrát 3:0. Do souboje o postup do finále jsme však opěr narazili na Green "P" Pirates. Podruhé jsme jim výhru nedali tak lacino a podlehli jsme až v pátém běhu, kde jsme ve snaze být rychlejší podruhé překonali mezní čas. I přesto jsme se radovali ze třetího místa, které bylo hlavně pro nováčky úžasné. Další radost nám udělala Andy, která na svém závodní premiéře běhala krásné časy a nejlepším byl čas 4,13 s. Jen tak dál :-).

 

Fotky zde : http://manicdogs.rajce.idnes.cz/Eager_s_Cup_2016,_Zamberk_6.-8.5.2016

                  https://www.zonerama.com/judytt/Album/1615505

Video od Marka : https://www.youtube.com/watch?v=Eu0TwSLxP40

 

 

 

Flyballové soustředění v Malém Ratmírově - 15. - 17. 4. 2016

Stejně jako v uplynulém roce jsem podnikli s členy týmu Xtreme před sezónou společné flyballové soustředění. Vzhledem k výborným zkušenostem z loňska jsme opět zvolili chatový tábor v Malém Ratmírově. Navzdory předpovědi se počasí vydařilo a užili jsme si i sluníčka, což umocnilo společně s dobrým jídlem pohodovou náladu, která nás provázela po celý víkend. Pro naše začátečníky jsme uspořádali během soustředění i miniturnaj dvojic, aby si zvykli, že ve vedlejší dráze běhají také jiní a dokonce úplně cizí psi.  Mile nás překvapili, protože to zvládli v pohodě a bez problémů. Účastníci miniturnaje dostali diplom, medaili a pejsci také uzlík na přetahování.

Skvěle si zaběhali jak začátečníci, tak i závodníci a domů odjížděli všichni nadmíru spokojení.

Zde je odkaz na pár fotek : http://manicdogs.rajce.idnes.cz

Bohužel naši závodnici mají tentokrát fotek minimálně, ale snad přibudou ještě další fotky.

Tady je odkaz na fotky od Jitky Srbené : https://www.zonerama.com/judytt/Album/1452290

 

Velikonoční trénink - 26. 3. 2016

Protože se nám ani přes velikonoční svátky nechtělo zahálet, dali jsme si dobrovolný trénink. Kluci si naordinovali nemoc (Jára záda a Ondra tetanovku) a tak vymysleli, že na nás budou dohlížet, jestli trénujeme dobře a dělat porotu. Zvednutím nebo zkřížením pomlázek dávali najevo své hodnocení. Měli před sebou na stole spoustu dobrot - mazanec, slepované zdobené linecké cukroví a i obarvená vajíčka, co jim nachystala Pavla, čokolády od Míši a k tomu termosku s čajem od Klárky. Prostě jim holky připravily skvělou sváteční atmošku. Ani tolik dobrot však holky neochránilo před výpraskem. Nakonec kluci vymysleli, že z Klárky udělají Spongeboba za boxem. Ve žluté papírové tašce vyřezali otvory na oči a pusu a nasadili ji Klárce na hlavu. Testovacím psem byla tentokrát Meggi a moc se jí Klárka jako Spongebob nelíbila. Byl to pohodový trénink a hodně jsme se nasmáli.

   

Trénink s opékáním buřtíků

Všichni se už strašně těšíme na jaro a tak jsme si sobotní trénink zpříjemnili opékáním buřtíků. Byl to výborný nápad a moc jsme si pochutnali. Pochutnala si dokonce i Shelby, která v nestřeženém okamžiku stáhla dolů ze stolu několik buřtů. Díky pohotové reakci kluků se jí však podařilo ukousnout jen jeden. Myslím, že i tak byla Shelby nadmíru spokojená. Naštěstí se do jejího loupežného plánu nezapojili ostatní psi, to by na nás asi moc nezbylo. 

Marek pohotově udělal z našeho vydařeného tréninku video a tady je odkaz :

https://www.youtube.com/watch?v=YkO8YK21wUg&feature=youtu.be

 

Mikulášská besídka - 13. 12. 2015

Stejně jako v loňském roce jsme se rozhodli uspořádat členskou schůzi spojenou s Mikulášskou besídkou v restauraci U Václava v Krupce. Zúčastnili se i naši nováčci, které jsme zasvětili do plánů na následující sezónu. Projednali jsme všechno podstatné, což bylo s ohledem na neustálé vyrušování trojice Janda, Bureš, Machala dost obtížné, rozdali si dárky, snědli medovník a pak probíhala volná zábava. Na závěr jsme si popřáli krásné svátky a šťastný nový rok a rozjeli jsme se domů.

Budějckej Xtreme  – 10.-11.10.2015

V pátek vyrazil náš tým „1“ na poslední pohárový turnaj sezóny do Českých Budějovic, kam jezdíme moc rádi. Po zkušenostech z minulých let jsme se opět vybavili teplým oblečením, dekami a termoskami. V sobotu bylo pod mrakem, ale poměrně teplo. Běhalo se nám dobře a několikrát jsme si vylepšili rekord družstva až na 18,17 s. Protože nám onemocněla Klárka, což nám všem bylo líto, museli jsme se podělit o úlohu nabíječe a Jára s Káťou to zvládli na jedničku. Po první části turnaje jsme skončili na 2. místě. Večer jsme společně navštívili místní italskou restauraci Bar CITRO a dobře jsme se najedli a pobavili. V neděli jsme ale měli trochu smůlu a hned v prvním rozběhu jsme podlehli týmu Alea – noční můra 2:3 a to jen o 0,08 s. V dalším rozběhu jsme porazili The Rebels Rock and Roll a pak i DogDragons 3. V boji o 3. místo nás ale opět vyřadila Alea. Naštěstí však vysvitlo sluníčko a tak jsme se po zbytek odpoledne aspoň pěkně vyhřívali a čekali na vyhlášení výsledků.

Musíme pochválit pořadatelský klub Xtreme. Při dvou parkúrech a tolika týmech všechno zvládli na výbornou, v rekordním čase a s pěknými cenami – super turnaj :-).

Turnaj sladkých nadějí, Mělník – 19. 9. 2015

V sobotu 19.9. se naše „jednička“ zúčastnila pátého z řady pohárových turnajů – Turnaje sladkých nadějí. Byli jsme zařazení do 3. divize společně s Pilsen F.A.S.T., HOP TROP Panthers, DogDragons 3, Funatic Runners a The Rebels Rock and Roll. Ve speed trialu se nám dařilo a skončili jsme s časem 18,38 s. na prvním místě. Ani v odpolední vyřazovací části se nám nevedlo špatně a probojovali jsme se až do souboje o postup do finále. Tam nám ale nestačily síly na plzeňské Pilsen F.A.S.T. a tak jsme obsadili krásné 3. místo.

Vyhráli jsme spoustu hezkých cen a výborný dort, na kterém jsme si společně pochutnali. Pořadatelům – týmu HOP TROP – se turnaj moc vydařil.

Flyballové mistrovství Evropy EFC 2015

Letošní mistrovství se konalo v německém Emtmannsbergu ve dnech 7. – 9. 8. 2015.

Zúčastnilo se ho 109 družstev, která byla rozdělena do 16ti divizí. Manic Dogs 1 byli zařazeni do 8. divize společně s českými Hop Trop Panthers a Too X-treme, anglickými Cambridgeshire Crusaders, rakouskými Cool Racers a Little Royal Air Fly z Francie.

Pro náš tým byla účast na EFC 2015 skvělým zážitkem.  Vyjeli jsme už ve čtvrtek odpoledne a kolem 18:00 hod jsme byli na místě. Prostředí a okolí tábora bylo pěkné a zázemí bez problémů, jen bylo opravdu dost velké teplo. V našem týmu panoval klid a pohoda a užili jsme spoustu legrace. V sobotu přišel náš den. Přestože nám to běhalo v těch vedrech pomaleji, obsadili jsme druhou příčku ve ST a tak jsme získali dobrou pozici do vyřazovacích bojů. Tam jsme běhali téměř bez chyb a probojovali se až do finále s rakouským týmem Cool Racers. Finálový souboj se nám za mohutné podpory českých závodníků podařilo vyhrát. Samozřejmě, že jsme si všichni přáli stát na stupních vítězů, ale že budeme první nečekal nikdo z nás. Za  nádhernou atmosféru jak na dráze, tak i při vyhlášení výsledků, bych chtěla za "Maniky" všem moc poděkovat a ostatním týmům ještě dodatečně poblahopřát. Jen nám bylo líto, že jsme nepostavili i naše druhé družstvo a nemohli jsme se radovat společně.

 

Video ze slavnostního vyhlášení :

 https://www.youtube.com/watch?v=nxjDg3Bsjog&feature=youtu.be

 

MANIC CUP 2015 – Krupka, 13. -14. 6. 2015

Přestože máme organizačně za sebou již několik turnajů, ten letošní nám trochu naháněl hrůzu. Přihlásilo se 36 družstev, což je podle pravidel nejvyšší možný počet týmů na dvoudenní turnaj s jedním parkurem. Zároveň to ale byla výzva, jak si v tak malém počtu členů poradíme se zajištěním maximálně obsazeného turnaje. Až na malý zádrhel s počasím, kdy jsme museli předčasně ukončit sobotní část turnaje, všechno proběhlo hladce. Našim dvěma družstvům tentokrát chybělo trochu štěstí a tak obě skončila na pátém místě. Stejně jsme ale měli radost, protože jsme všechno zvládli na výbornou a bez problémů a chválili nás také závodníci z ostatních týmů. Marek s Janičkou  skvěle moderovali a organizovali nástupy týmů na parkur, Klárka nabíjela oběma družstvům a ještě stihla s Míšou a s Monikou zapisovat výsledky, Jára dělal náhradního startovního rozhodčího a podle potřeby zaskakoval, ale také všichni ostatní fungovali perfektně. Hodně nám pomohly i Jítka a Hanka Kropáčkovy. Všem ještě jednou moc děkuji.   

 

Ukázka v Arkádii – Krupka, 12. 6. 2015

 

S ředitelkou Akrádie Ing. Lenkou Machaloušovou jsme se domluvily, že jejich svěřencům předvedeme ukázku dogdancingu a agility jako poděkování za ceny, které vyrovili a věnovali na náš turnaj. Ukázka proběhla ve stacionáři v Krupce a zúčastnily se : Blanka, Irča, Janička a Verča. Nemají tam moc prostoru a tak jsme s sebou vzaly jen pár překážek a tunely. Nejdříve vystoupila se sestavou dogdancingu Janička s Bessinkou a sklidily velký potlesk. Pak jsme postavily agi miniparkur, na kterém si zaběhala Blanka s Bellí a Bonnie, Irča a Barny, Janička a Bessy, Verča a Eddie a taky malý Cassie. Ten se rozhodl, že vůbec nebude poslouchat a dělat to, co chce jeho panička Verča, a to se dětem móóóc líbilo. Nakonec si děti mohly pejsky krmit a pomazlit se s nimi. V tom zase vynikal Barny. Dělal s nimi opravdu psí kusy a těch pusinek, co jim rozdal. I malé Bella si našla svého oblíbence – Jirku na vozíčku – a oba si nesmírně užívali hlazení a mazlení. Na památku jsme dostali krásného keramického slona pro štěstí. Moc se nám v Arkádii líbilo a byly jsme rády, že jsme dětem mohly udělat radost.

 

Lukášovský drak – 23.-24.5.2015

Ještě pár dnů před turnajem jsme se všichni s obavami sledovali předpověď počasí, která neslibovala nic dobrého. V polovině týdne se začala předpověď vylepšovat, ale pro jistotu jsme jeli vybavení teplým nepromokavým oblečením a holínkami. Ani nasazení MANIC DOGS 1 do 3. divize jako posledního družstva s nejhorším časem pro nás nevypadalo zrovna moc příznivě. Vše se ale v dobré obrátilo a hned v sobotu jsme zaběhli nový rekord družstva 18,38 s., který se nám podařilo v dalším běhu dokonce ještě o 0,01 s. překonat. Nový rekord 18,37 s. se nám během jednoho rozběhu podařilo zaběhnout hned dvakrát J. Dalo by se říct, že psi běhali jak s větrem o závod, protože celý den pořádně „po lukášovsku“ foukalo. Ve Speed trialu jsme obsadili 2. místo. Velký podíl na našich výkonech má určitě Pavel, který se nám tentokrát postaral o občerstvení a nasmažil hromadu výborných řízečků. K večeru jsme se jeli ubytovat. Dali jsme si dobrou večeři a vyrazili na společnou procházku, kde jsme se kochali krásnými roubenými chaloupkami. Ráno jsme se vrátili zpět do Lukášova, kde nás čekaly vyřazovací boje. Naše malá potvůrka Meggi se zřejmě dobře vyspala a řekla si, že nás všechny trošku potrápí. Mysleli jsme si, jak máme vyhráno, když se nám ji podařilo zrychlit, ale byli jsme na omylu. Ona se rozhodla, že musí odehnat psa od boxu na vedlejší dráze nebo nedonese zpátky míček a poběží si sama pěkně na opravu. Myslím, že Míša by měla dostat zvláštní medaili za trpělivost J. Dostali jsme se až do boje o postup do finále s Hop Trop Panthers, kde jsme však dělali chyby. Za stavu 2:2 jsem vypustila Barnyho špatně na střídačku a bylo dobojováno. 3. místo je samozřejmě super, ale my jsme měli za 1. místo slíbenou mimořádnou odměnu a tak nás to hodně mrzelo. Doufám, že tu svou výzvu Jára s Pavlem příště zopakují.

 

 

Eager´s Cup 2015 – Žamberk, 8.-10.5.2015

Letošní Eager´s Cup byl díky státnímu svátku uspořádán jako třídenní a to tak, že polovina divizí běhala v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne a druhá část v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne. Díky tomu jsme měli poměrně dost volného času a také jsme se zavčasu stihli vrátit domů. Jen nám bylo líto, že se nesešlo dost závodníků do našeho druhého družstva a tak se mohl opět zúčastnit jen jeden tým.

Na turnaj, jak vloni slíbili na semináři, se přijeli podívat Angee a Lee Hightonovi z USA. Lee si chtěl zaběhat na českém turnaji a tak mu Jára půjčil Artíka. Byl to pro nás všechny skvělý zážitek závodit s Leem v jednom týmu. Sice jsme z toho byli trošku nervózní, ale zvládli jsme to výborně. Dokonce jsme dostali od Leeho a Angee pochvalu za perfektní střídačky a super partu. Běhali jsme opravdu dobře a nedělali chyby. Turnaj měl jen jedinou chybu. Protože to byl první turnaj sezóny, některá družstva si nahlásila vstupní časy s přemrštěnou rezervou a tak ti, co si uvedli do přihlášky reálné časy, neměli šanci s nimi v jedné divizi soupeřit. Je to škoda, protože ve vyrovnané divizi se běhá mnohem lépe a rozběhy jsou zajímavější a napínavější. Nedali jsme se tím ale otrávit a turnaj jsme si užívali. Měli jsme pěkné ubytování, večery jsme trávili společně v místní restauraci, zvládali jsme tentokrát dokonce i společné snídaně a zase jsme se hodně nasmáli.  

Musím také pochválit naší nabíječku Kláru, která svůj první turnaj zvládla na výbornou.

Flyballové soustředění – Malý Ratmírov, 10. - 12. 4. 2015

 

Sezónu jsme zahájili společným flyballovým soustředěním s týmem Xtreme v Malém Ratmírově, kam jsme se  těšili. Trochu nám dělalo starosti jen počasí, které se v poslední dvou týdnech opravdu vydovádělo. Předpověď sice slibovala slunečný víkend, přesto jsme pro jistotu všichni jeli vybaveni teplým oblečením. Areál chatového tábora byl moc hezký, ubytování v chatkách pěkné a personál příjemný a ochotný. Také jídlo bylo výborné a tak si nebylo vůbec na co stěžovat. V pátek večer jsme společně poseděli a probrali, jak bude naše soustředění probíhat. V sobotu po snídani jsme postavili dráhy a začali běhat. Od rána příjemně svítilo sluníčko, což jsme si všichni po dlouhé zimě užívali. Leckdo se i trošku „připálil“. Odpolední část jsme museli sice mírně uspíšit, protože se k nám podle předpovědi hnala bouřka a opravdu se i hodně zatáhlo. Naštěstí z toho nakonec nic nebylo a jen trochu sprchlo. Večer už jsme mohli sedět a bavit se u táboráku.

V neděli ráno jsme znovu postavili dráhy a celé dopoledne ještě poctivě trénovali. A zase se na nás usmívalo sluníčko. Po obědě a polední kávičce jsme si zabalili věci, vyklidili chatky a vydali se na cestu k domovu. Trochu jsme litovali, že musíme tak krásné odpoledne strávit cestováním. Byl to krásný a pohodový víkend a všichni jsme si ho náramně užili.

Marek natočil video, které o našem super společném pobytu hodně vypovídá.

https://www.youtube.com/watch?v=wQNOZDaOlfY

Odkaz na fotky od Jitky Kropáčkové :

http://judytt.rajce.idnes.cz/Fly_soustredeni_-_Maly_Ratmirov_2015/

 

 

 

 

Nominace v anketě „Kynolog roku“

Další radostnou událostí v našem klubu se stala nominace MANIC DOGS 1 do ankety „Kynolog roku 2014“ v kategorii flyball. Nominace mezi 5 flyballových družstev pro nás byla překvapením a všechny nás potěšila.

Hlasovat pro náš tým můžete na  http://www.kynologroku.cz/hlasovani

 

Mikulášská besídka

V neděli 14. 12. 2014 jsme se téměř všichni (chyběla pouze Pavla) sešli v restauraci U Václava v Krupce, abychom oslavili vítězství MANIC DOGS 1 v Purina ProPlan Cupu.

Dali jsme si dobré jídlo, popovídali si a také probrali důležité věci. Janička nám jako překvapení připravila na novou sezónu moc hezké klubové náušnice a Klárka nám všem nadělila „psí“ vánoční ubrousky. A abychom si mohli dát také nějakou sladkost ke kávě, upekly Irča s Míšou výborný „maniacký“ dort, po kterém se doslova zaprášilo. Odpoledne nám v dobré společnosti a výborné náladě rychle uteklo. Na závěr jsme si všichni popřáli krásné vánoční svátky a hodně štěstí do nového roku a rozjeli jsme se domů.

 

 

 

Výsledky uplynulé sezóny

Sezóna 2014 byla pro MANIC DOGS i přes veškerá úskalí, která jsme museli překonat, velmi úspěšná.

MANIC DOGS 1 – Eager´s Cup – 3. místo

                                Lukášovská drak – 2. místo

                                Happy míček – 3. místo

                                Crazy Cup – 2. místo

                                Budějický Xtreme – 3. místo

                                Purina ProPlan Cup – 1. místo ve II. divizi

Špatně se nám vedlo na Turnaji sladkých nadějí, kde nemohla běhat naše snižovačka Maggi. Zastoupila ji sice Bessinka, ale museli jsme běhat na 32,5 cm překážkách, na které už nejsme zvyklí. Turnaj jsme doběhali, ale naše časy byly hodně špatné. Kvalifikovali jsme se i na Mistrovství ČR, kterého jsme se ale bohužel nemohli zúčastnit kvůli onemocnění psů i psovodů. Do Českých Budějovic na Xtreme jsme jeli také oslabení bez Káti s Lexem, ale tady Lexe už zastoupil brácha Arty (který celou sezónu promarodil) s Járou. Přestože jsme měli problémů opravdu dost a před posledním turnajem sezóny jsme měli pouze 1 bod náskok před Rebely, dokázali jsme si první místo v Purina ProPlan Cupu udržet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Také náš druhý tým musel překonat spoustu překážek a nemohl se ani zúčastnit všech turnajů.

V družstvu bylo několik nováčků a přesto si nevedl špatně.

MANIC DOGS 2 – Eager´s Cup – 4. místo

                                Happy míček – 4. místo

                                Crazy Cup – 4. místo

                                Purina ProPlan Cup – 4. místo ve III. divizi

Snad se v příští sezóně odlepí ze smolného 4. místa a dosáhne na vyšší příčky.

 

TOPlist